відгук на роман “7 ранку”. валерій пекар

10 травня 2021
 Pekar
Валерій Пекар, підприємець,

викладач бізнес-шкіл

 

Александр Маркович

7 утра

В обгортку гостросюжетного роману про офіцера української розвідки, який виявляється незаконнонародженим сином президента РФ Владіміра Путіна, загорнуто велике художнє полотно про темний зворотній бік російсько-української війни. Контрабанда, рейдерство, збирання данини на блокпостах, торгівля волонтерською допомогою, «трофеї» та «підробіток на стороні» становлять невід’ємну частину цієї війни — напевно, як і будь-якої війни. Російськими агентами наповнені штаби всіх рівнів, співробітники ФСБ гуляють Києвом як вдома, а за гроші можна купити майже все, решту — за великі гроші. Все це є неприємна правда, що не вписується в ура-патріотичну картину, якою ми хотіли би себе потішити.

Водночас це дійсно гостросюжетний роман про розвідників і контррозвідників. СБУ, ФСБ, ГУР та ГРУ, СВР, МГБ «республік», добробати, кримінальні клани та олігархічні групи — кожен грає свою гру, що переплітається, накладається одна на одну, і все завжди йде не так, як заплановано. Запобігання витоку інформації призводить до протидії інших структур своєї країни, які вважають твою операцію ворожою, а завчасне попередження інших структур задіє десятки подвійних і потрійних агентів. Звичайна начебто історія — конвой з контрабандою відправився з підконтрольної Україні території, але на місце призначення не прибув — виявляється складною грою чи не десятка суб’єктів, та й сам конвой, як з’ясовується, зовсім незвичайний.

Роман тримає читача у напруженні, закручуючи взаємопов’язані історії кількох спецоперацій та десятка головних героїв. Ніхто з них не янгол. Любов до сім’ї, жадібність, мужність, егоїзм, патріотизм, підлість, вірність юнацькій дружбі, зневіра перемішані так, що розділити їх неможливо. І в цьому вирі подій та емоцій кожен, хто воює за Україну, дуже непросто знаходить для себе власну відповідь на запитання, навіщо це робить.

Цей роман не сподобається тим, хто хотів би бачити просту картинку, яку можна розповісти дітям молодшого шкільного віку. Цей роман сподобається тим, хто хоче розуміти, як складно воно є насправді. Назва роману — метафора щойно народженої нової української держави, в якої все попереду.