готель “одеський дворик” проти інспекторів дснс україни

02 червня 2018

Державна служба з надзвичайних ситуацій на виконання рішення Уряду перевіряє понад 32 тисячі закладів. За два місяця цього року рятувальники відвідали половину об'єктів.

Майже усі перевірки закінчуються тим, що керівники закладів притягуються до адміністративної відповідальності. 155 об'єктів за рішенням суду можуть бути тимчасово закриті. Серед них такі велетні, як універмаги “Україна” і “Дитячий світ”, ТРЦ “Магелан”, клуб Freedom тощо. Непоодинокі випадки, коли власники намагаються уникнути перевірки.

Багато власників після спілкування з фахівцями ДСНС змінюють свою позицію і починають роботу над помилками. Проте є й такі, що продовжують наражати людей на небезпеку. Перше місце серед “нерозкаяних грішників” займає керівництво готелю “Одеський дворик”.

Готель “Одеський дворик” знаходиться в центрі Одеси за адресою Успенська, 19. Важко повірити, але у готелі застосовується пічне опалення. Чорний їдкий дим і токсичний сморід набрид одеситам. Не дивно, що вони звернулись до державних установ з проханням провести відповідні експертизи. Виявилось, що вміст шкідливих органічних речовин (а саме — ацетон, ізопропанол, метилацетат, стирол та інші) перевищує санітарні норми. Середньодобова допустима норма СО також перевищує допустимі концентрації. Поряд з цим, існує щоденна загроза пожежі. Адже відомо, що піч можна встановлювати лише в одноповерхових будинках, якщо кількість місць для проживання не перевищує двадцяти п'яти. Одеський готель аж ніяк не потрапляє до цієї категорії.

1 листопада 2016 року в “Одеському дворику” сталася пожежа. Тоді вогонь дивом не розповсюдився на жилий номерний фонд готелю. Проте від пічного опалення ніхто не відмовився.

Зваживши всі фактори, одесити запросили пожежників. Восени минулого року мала відбутись позапланова перевірка. Проте, як і очікувалось, керівництво “Дворику” рятувальників до готелю не підпустило.

Пожежні інспектори не стали чекати конфлікту з охороною “Одеського дворику”. А негайно звернулись до суду. Проте суд їм відмовив. Це звучить смішно, але суддя скористався настановами президента Кучми. Той колись підписав указ про те, що перевірки не проводяться, якщо фірма уклала договір зі страхової компанію. Рятувальникам у суді був продемонстрований страховий поліс, складений вже після їхнього візиту до готелю. Згідно документу - увага! - був застрахований ресторан. Місце розташування ресторану - Успенська, 19 та декілька квартир за адресою Успенська, 17. Незважаючи на такі “ляпи”, пожежники вимушено відступили.

Таким чином, завдяки казковому рішенню Феміди, одесити лишилися наодинці з проблемами “Одеського дворику”.

Одного дня люди звернулись до Громадської ради при ДСНС України. До Одеси виїхала група фахівців, яка оселилася у готелі “Одеський дворик”.

Pozarskiy

 

Сергій Пожарський, голова Громадської ради при ДСНС України: “На перший погляд, при заселенні до готелю в очі кидається те, що немає ніякої сигналізації. В отелі немає ні вогнегасників, в отелі немає ні плану евакуації, в отелі немає вказівників куди в разі пожежі вибігати. Там є тільки один вхід і він же один вихід. Це вже елементарні речі, які мають бути хоча б первинні. Я думаю, що наші рятівники-пожежники все ж такі потраплять до будівлі і допоможуть власнику закладу, щоб його будівля і життя людей, які там зупиняються, були захищені від надзвичайних ситуацій.

Голова Громадської ради висловив сподівання, що готель “Одеський дворик” не повторить трагедію, яка сталася у дитячому таборі “Вікторія”.

Власником “Одеського дворику” є цікавий одеський персонаж - Геннадій Коган. За документами, в Одесі він постійно не проживає. Проте весь час щось каламутить. За ним давно спостерігають слідчі Національної поліції і прокуратури. Але кримінальні провадження щодо Когана та його дружини до суду ще не потрапили.


 Коментарі

Linchevskiy

Євген Лінчевський, Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України: “Станом на сьогодні нами перевірено понад 17 тисяч ... об'єктів і зафіксовано 29 випадків недопуска. Ховаються від перевіряючих, не допускають, виставляють охорону. Ми всі ці випадки фіксуємо відповідними актами про недопуск, навіть відкриваються досудові провадження за фактом перешкоджання законної діяльності посадових осіб державних органів.

Назва готелю “Одеський дворик” знайома нам уже тут в Києві, тому що існує проблематика в неповному порозумінні з власниками та керівниками об'єкту, з нашими органами. Кожен чи іноземний гість нашої держави, чи наш громадянин мешканець міг для себе оцінити ризики - чи варто зупинятися і наражати себе на ризик?..Будемо діяти в межах законодавства, але максимально рішуче".

Krasnoperov Kogan

Олександр Краснопьоров, керівник ІБ “Сек’юріті ЮЕй”: “Сподіваюсь, що Геннадій Коган особисто ознайомить журналістів “Сек’юріті ЮЕй” з протипожежним станом свого чи то готелю, чи то ресторану. Адже ми будемо тримати цей об'єкт у полі зору до тих пір, доки він є небезпечним для мешканців і гостей Одеси".