обшук оператора охорони “укргазвидобування”. погляд з середини

19 грудня 2019

У статті Бастіон-Сервіс” проти “ВР”: за лаштунками обшуку” Security UA розповів про конфлікт, в якому фігурують зазначені охоронні компанії. Наприкінці оповідання журналісти запропонували учасникам суперечки публічно з'ясувати стосунки. Минуло три тижні, проте відгукнулась лише одна компанія.

Нагадаємо, що 24 жовтня 2019 року до офісу ПП «ВР» вдерлися автоматники. Це була слідча дія по справі, в якій фігурував один з клієнтів підприємства — акціонерне товариство “Укргазвидобування”. Кримінальне провадження було відкрите за заявою харківської фірми “Бастіон-Сервіс”, яка раніше охороняла об'єкти “Укргазвидобування”, але потрапила до “чорного списку” і поступилася місцем іншим охоронним структурам.

Відповідно, журналісти зробили обережне припущення про те, що “Бастіон-Сервіс” провадить недобросовісну конкуренцію. Харків'яни не стали спростовувати висновки медіа-трудяг. Натомість обізвалося керівництво “ВР” - головний редактор Security UA був запрошений до київського офісу компанії.

Журналіста зустрів особисто Олег Кротік, який тимчасово виконує обов'язки директора ПП “ВР”. Колишній слідчий у віці зрілого чоловіка, Олег Юрійович випромінював спокій, обізнаність і життєлюбність.

Подякувавши головному редактору за намагання зробити ринок охорони прозорішим та більш цивілізованим, пан Олег підтвердив інформацію про обшук. Проте він не став звинувачувати ані правоохоронців, ані конкурентів. Мовляв, хлопці в погонах роблять свою роботу, шукають злочинців. “Вони ж не знають, що ми не крадемо, - усміхнувся пан Кротік. - А нам боятися нема чого, ми чесно заробляємо гроші”.

Олег Юрійович додав, що, як колишній правоохоронець, по даній справі він не бачить жодної необхідності проведення обшуку — адже, на його думку, тут достатньо було провести зустрічні документальні перевірки. Проте — казав пан Олег — кожен має право на помилку: “ДБР — новий орган, молоді дебеерівці ще навчаються, хто-то ж має бути “кролем”.

Щодо ролі конкурентів в цієї історії, очільник “ВР” зауважив, що у керівництва кожної охоронної структури є своя бізнес-філософія, свої цінності. Так би мовити, якщо в “Бастіоні” вирішили проінформувати ДБР про можливі порушення закону посадовцями Державної фіскальної служби і АТ “Укргазвидобування”, він не може засуджувати це рішення. Більш того - впевнений пан Кротік - це обов'язок будь-якої законослухняної людини.

Інша справа, що брудними публікаціями, відволіканням на вигадані, штучні судові засідання, хтось намагається нам вставляти “палкі в кольоса”, - обурився ТВО директора. - Повторюсь, ми чесно заробляємо свої гроші і, як бізнесмени, чітко дотримуємось правил доброчесної конкуренції”.

На прощання Олег Юрійович нагадав, що наприкінці року АТ “Укргазвидобування” оголосить тендерну процедуру на закупівлю послуг охорони на 2020 рік. Кілька охоронних компаній боротимуться за право укласти договори на охорону об'єктів газової інфраструктури. “Раджу вам прискіпливо подивитись на перебіг цього тендеру, - сказав бізнесмен. - Це не звичайна комерційна оборудка, це надважливе питання національної безпеки”.

Дуже хочеться сподіватись, що на тендері “Укргазвидобування” переможуть кращі оператори ринку охорони. Зі свого боку, Security UA спостерігатиме за ситуацією навколо охорони газового гіганта.

Повний текст інтерв'ю: ТУТ

По темі: Фрагменти з інтерв'ю ТВО директора ПП “ВР” Олега Кротіка відеожурналу Security UA (ВІДЕО).