пожежа на 1,6 млн. грн. виявилася на користь страхової компанії

05 грудня 2013

Страховій групі «ТАС», попри рішення суду першої інстанції, вдалося не сплачувати страхове відшкодування у розмірі 1 615 358 грн. за фактом пожежі, яка сталася зранку 11.05.2011 р. у м. Києві в одній із складських металевих споруд ангарного типу.

Відповідне рішення нещодавно прийняв Київський апеляційний господарський суд (справа № 33/355).

Нагадаємо, що рішення суду першої інстанції ґрунтувалося на технічному висновку №163 від 11.05.2011р., виконаного дослідно-випробувальною лабораторією ГУ МНС України в м. Києві. Згідно цього висновку, ймовірною причиною пожежі було виникнення аварійних режимів роботи електромережі складу внаслідок стрибка напруги в міській електромережі.

Апеляційний суд взяв до уваги висновок аварійного комісара пана В. Дзюби від 12.07.2011 р., який має досвід роботи в пожежній охороні. Згідно цього висновку, виникненню пожежі сприяли обставини недотримання вимог норм та правил пожежної безпеки при монтажі, улаштуванні та експлуатації освітлювальної мережі. При цьому інший експерт у своєму висновку від 27.04.2012 р. визначив, що причиною виникнення пожежі став аварійний режим у роботі електрообладнання, ймовірно, електричного люмінесцентного світильника.

У той же час, приміщення було обладнане пожежною сигналізацією. Проте встановити, чи відповідав стан пожежної сигналізації нормативним вимогам,  і чи перебувала вона у працездатному стані, на момент  виникнення пожежі не виявилось за можливе, оскільки її елементи, нібито, внаслідок  пожежі були знищені.