українські фахівці знають, як забезпечити відеоспостереження на виборах

08 серпня 2012

DanilykУкраїнські компанії спроможні забезпечити відеоспостереження за виборчими ділянками. Про це ІБ «Сек’юріті ЮЕй» повідомив Павло Данилюк, менеджер систем безпеки однієї з київських компаній, що займається відеонаглядом.

Пан Данилюк вважає, що в Україні є принаймні дві організації, яким під силу таке завдання. Також експерт розповів й про можливі шляхи технічної реалізації. Перший: встановити на ділянках IP-камери, а другий – комп’ютери, оснащені камерами спостереження. При цьому, перевагу він надає другому варіантові, оскільки згодом цю техніку можна, наприклад, віддати школам.

Натомість Назар Василишин, директор фахової львівської компанії, доволі скептично ставиться до того, що така масштабна справа буде доручена одній компанії. Більш ефективним пан Василишин вважає варіант, за якого обов’язки розділили б між кількома фірмами – адже переконаний, що залишилось занадто мало часу. На думку фахівця, на одне лиш планування потрібно витрати близько місяця, не кажучи вже, скільки часу знадобиться для реалізації. Також пан Назар скептично висловився щодо готовності української інфраструктури до цього проекту.

Нагадаємо, що найвірогідніше забезпечувати відеоспостереження на українських виборчих ділянках буде російська компанія «Ситроникс» – про це 25 липня повідомив Володимир Шаповалов, голова ЦВК, під час прямого ефіру на радіо «Ера-FM».

Від ІБ «Сек’юріті ЮЕй»: відмовитись від проведення тендеру дає підстави Закон про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року. У статті 10 стверджується, що на товари, роботи та послуги, необхідні для забезпечення діяльності системи відеоспостереження дія ЗУ «Про здійснення державних закупівель» не поширюється.