ринок стз виникне. але не скоро. сбу та мвс проти

11 липня 2012

29.05.2012 р. у м. Києві за ініціативою Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП) відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення та торгівлі спеціальними технічними засобами» (СТЗ).

TanduraУ заході взяли участь представники професійних громадських об’єднань, Адміністрації Президента, СБУ, МВС, Державної митної служби, підприємці, юристи, журналісти, - загалом близько 30 осіб.

Інтереси української індустрії безпеки представляв президент Асоціації «Укрспецтехпром» Сергій Тандура.

У своїх виступах учасники круглого столу дали принципову оцінку практиці застосування законодавства у сфері СТЗ негласного отримання інформації (стаття 359 ККУ). На думку більшості виступаючих, існуючий стан ажніяк не сприяє захисту конституційних прав громадян, боротьбі з корупцією, покращенню інвестиційного клімату, підвіщенню підприємницької актвиності громадян тощо.

 На розгляд учасників був представлений проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконий збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації» (внесений народним депутатом О. Б. Бонадром, № 10299 від 03.04.2012), який надає визначення СТЗ та зазначає, що, зокрема, мініатюрність та можливість використання для негласного отримання інформації виробів побутового призначення не можуть бути достатніми підставами для визначення виробу як «СТЗ негласного отримання інформації».

На даний законопроект представники СБУ та МВС відреагували вкрай емоційно та негативно. Нібито, документ вже проходив певне узгодження у силових структурах та був визнаний таким, що не відповідає інтересам держави.

 В результаті виявлених розбіжностей у поглядах учасники круглого столу не змогли одностайно прийняти Резолюцію, яка передбачала 5 практичних кроків, спрямованих на удосконалення процесів регуляції господарської діяльності з розроблення, виготовлення та торгівлі СТЗ.