халепа року 2011: номінації Security UA

06 грудня 2011

Номінація «Халепа року» покликана підбадьорити тих, у кого в 2011 році не все так склалося, як бажалося. Ніколи не варто замовчувати проблеми, адже, лише визнавши їх, можна впевнено рухатися далі! 

Зобов'язавшись прийняти в експлуатацію централізовану систему пожежного спостерігання до 06.12.2011, МНС України взяло на себе і переклало на плечі виконавця системи — ТОВ «Жюстар» - неабияке навантаження. Умови контракту та деталі майбутньої системи на ринку пожежної безпеки обговорювали то з зацікавленістю, то зі скептицизмом щодо термінів та вартості робіт. Перемогли скептики — і 6 грудня МНС зробило виконавцем системи ДП «Центр громадської безпеки 112», а надія на створення СЦПТС у 2011 році стала кандидатом у «Халепу року».

Ratushnyak memoНе виправдала сподівань ринку та не втілила власних планів роботи і Координаційна Рада МВС України з взаємодії органів внутрішніх справ з охоронними підприємствами, їх об'єднаннями та службами безпеки суб'єктів господарювання. Очевидно, захопившись процесом дерегуляції, Координаційна Рада послабила контроль за виконанням власних зобов'язань. Наприклад, не провела запланованого розширеного засідання Виконкому Ради і залишила своїх учасників зі здогадками щодо майбутньої роботи та із загальним відчуттям «Халепи».

Одна з найочікуваніших відкриттів року — відкриття НСК «Олімпійський» - відбулася не лише з фанфарами та оплесками, а й з невеличкою пожежею. 14 хвилин горіння, на щастя, не призвели до руйнування чи жертв, але кинули тінь на усю протипожежну систему стадіону. Ще одна «Халепа» трапилася з не менш важливим елементом системи безпеки спорткомплексу — контролем доступу. Під час першого матчу на стадіоні не працювала частина турнікетів. Хоча причини «страйку» турнікетів достеменно невідомі, фахівці українського ринку безпеки підозрюють , що система просто була неготова до введення в експлуатацію.

Для співробітника відділу нагляду за об’єктами підвищеної небезпеки та Євро 2012 Держтехногенбезпеки "А" 2011 теж став роком халепи. Намагаючись збагатитися на 350 тисяч гривень під час погодження актів прийняття будівельно-монтажних робіт, виконаних на НСК «Олімпійський», він став головною дійовою особою корупційної драми з СБУ у стінах рідного службового кабінету.

Головну «Халепу року» ми оберемо з урахуванням Ваших коментарів.