міністр мвс про приватну охорону: у них немає кваліфікаційної підготовки та повноважень

21 грудня 2011

zakharchenkoХоча діяльність новопризначених високопосадовців прийнято оцінювати у перші 100 днів на посаді, Віталій Захарченко, новий міністр МВС, встиг буквально у перші три тижні викликати занепокоєну увагу з боку охоронного ринку.

До ІБ "Сек'юріті ЮЕй" потрапила копія листа до Прем'єр-міністра Миколи Азарова, у якому пан Захарченко пропонує доповнити перелік Постанови КМУ №615 (одна згадка про який викликає обурення у керівників охоронних компаній) будівлями місцевих державних адміністрацій. Таке доповнення, на думку міністра, необхідне для посилення охоронних заходів на об'єктах регіонального значення, які, на відміну від низки об'єктів органів державної влади, що знаходяться у Києві, не охороняються УДО чи ДСО.

У листі міністр також посилається на необхідність здійснення охорони особливо важливих об'єктів права державної власності виключно державними структурами, на яку вказав Президент у своїх пропозиціях до Закону України «Про охоронну діяльність».

На думку МВС, місцеві державні адміністрації недостатньо захищені через відсутність кваліфікаційної підготовки та повноважень щодо протидії правопорушникам у персоналу приватних охоронних структур.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови «Про доповнення переліку об'єктів, що пділягають обов'язковій охороні підрозділами Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ за договорами», проект не створює корупційних ризиків та не потребує проведення консультацій з громадськістю.

Громадськості, з якою не будуть консультуватися при доповненні Переліку № 615, залишається здогадуватися, який головний мотив МВС можна прочитати між рядками листа: сумлінне виконання побажань Президента, побоювання перед протестами та пікетами, що спрямуються на місцеві держадміністрації чи просто бажання полегшити роботу своєму основному "годувальнику" —  Департаменту ДСО?