людей, що уважно спостерігають, пропонують саджати. На зло детективам

30 квітня 2013

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №2940 від 26.04.2013, який визначає кримінальну відповідальність за незаконне здійснення візуального спостереження за особою, у т.ч. з використанням спеціальних технічних засобів.

Покаранням за дане правопорушення передбачається штраф від 50 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а також позбавленням волі від 2 до 7 років, в залежності від складу злочину.

Ініціаторами даного проекту виступили Віталій Ярема та Геннадій Москаль.Депутати в законопроекті пропонують доповнити діючий Кримінальний кодекс України статтею 163-1, в якій наведено вищевказані положення.

Пояснювальна записка до документа визначає необхідність прийняття даної статті таким чином: “Відповідальність за порушення недоторканості житла та порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції передбачена ст.ст. 162, 163 Кримінального кодексу України, однак зазначеними складами злочину не охоплюється здійснення незаконного спостереження за особою, в тому числі з використанням спеціальних технічних засобів, що теж може розцінюватись як втручання у її приватне життя.”

Нагадаємо, що українське законодавство, на думку багатьох експертів, є вкрай нелогичнимз точки зору відповідальності за зберігання та використання спеціальних технічних засобів отримання інформації.

Нагадаємо також, що в Україні очікується прийняття Закону "Про детективну діяльність".