олег кротік, пп “вр”: “правда і професіоналізм переможуть!”

19 грудня 2019

Текст: Олександр Краснопьоров, ІБ “Сек'юріті ЮЕй”

До уваги читачів - повний текст інтерв'ю з Олегом Кротіком, який тимчасово виконує обов'язки директора ПП “ВР”. Інтерв'ю відбулося на запрошення головного редактора ІБ “Сек'юріті ЮЕй” після виходу статті “Бастіон-Сервіс” проти “ВР”: за лаштунками обшуку”.

Інший герой цієї публікації - фірма “Бастіон-Сервіс” - досі не відгукнулася.

Krotik sm

Security UA: Олег Юрійович, Ви читали статтю “За лаштунками обшуку”? Чи є там тези, з якими Ви не можете погодитись?

Олег Кротік: Звісно, читав (посміхається — Авт.). Стаття гарна. Дійсно навколо нашої компанії відбуваються дивні речі, які можуть скидатися на прояви недобросовісної конкуренції. Перш за все, це брехливі публікації та судовий тролінг. Але, зрозумійте, це не те, що нас бентежить.

S.UA (перебиваючи): Напевно, вас бентежить процесуальний тролінг? Автоматники в масках, замовник про кримінальній справі — найближчий конкурент, у якого ваша фірма в цьому році відібрала добрячий шматок пирога.

О.К.: Стоп. Давайте спокійно розкладемо все по полицях. Компанія “ВР” - геть не новачок на ринку охорони. У нас на сьогоднішній день сформувалось міцне ядро професіоналів — і не лише в галузі охорони. Це юристи, фінансисти, маркетологи, ейчари. Уявите, у нас в штаті близько тисячі охоронників, і це не люди “з вулиці”, а навчені співробітники, що мають реальну, а не “паперову” кваліфікацію. Техніка, транспорт, - я про це навіть не говорю. Ми охороняли і охороняємо дуже серйозні промислові об'єкти, які не по зубах — вибачте за такий вислів — багатьом учасникам охоронного ринку.

S.UA: Проте з обшуком прийшли саме до вас, а не до когось іншого.

О.К.: Ну, прийшли, так прийшли. Хлопці в погонах роблять свою роботу, шукають злочинців. Вони ж не знають, що ми не крадемо. А нам боятися нема чого, ми чесно заробляємо гроші. Хоча, як колишній слідчий, скажу, що по даній справі немає жодної необхідності у проведенні обшуку. Адже все можливі порушення, як на долоні, показують зустрічні документальні перевірки. Але це таке — кожен має право на помилку. ДБР є новим правоохоронним органом, хлопці молоді, вони ще навчаються. З іншого боку, хтось має ж бути “кролем”. Нам трохи не пощастило — потрапили до чиїсь навчальних планів” (сміється. - Авт.).

S.UA: І Вас ніяк не чіпляє той факт, що кримінальне провадження, за яким відбулись обшуки, було відкрите за заявою фірми “Бастіон-Сервіс”, яка раніше охороняла ті ж самі об'єкти “Укргазвидобування”, які ви охороняєте зараз?

О.К.: Подивіться на мене, я вже сива людина. Мене важко чим здивувати. Я скажу, що торік ми абсолютно чесно перемогли в тендері “Укргазвидобування”. Але те, що ми відповідали — і відповідаємо! — усім кваліфікаційним вимогам, це одне. Проте важливе інше. Тоді наша служба безпеки провела попередній аналіз ризиків, вивчила криміногенну ситуацію, конкурентне середовище, специфіку об'єктів тощо. Прогноз був невтішний: під час заходу на пости охорони на нас очікують чималі неприємності. Так й сталося. Хтось зривав пломби на засувках, кидав під колеса автомобілів металевих “їжаків”, робив різноманітні провокації. Ми навіть потрапили під штрафні санкції з боку Замовника. Як гадаєте, хто стояв за цим, вибачте, паскудством?

S.UA: Логічно припустити, що не обійшлось без тих, хто охороняв об'єкти раніше.

О.К.: Авжеж. Для того, щоб подолати їхній хворобливий спротив, ми сконцентрувались на ретельному виконанні договору з “Укргазвидобуванням”. І нам вдалося переломити ситуацію. До речі, потім колишні охоронники “Бастіону” приходили до нас і просилися на роботу. Мовляв, візьміть нас, будемо служити “вірою і правдою” навіть без зарплатні (сміється. - Авт.).

S.UA: Чому без зарплатні?

О.К.: Як “чому”? Тому що під час охорони об'єктів у них були інші джерела прибутку. Щоб Ви розуміли, усі злочинні дії цих “папєредніків” задокументовані. Можливо, я розповім про них детальніше, але не в цьому інтерв'ю.

S.UA: Все ж таки, як Ви оцінюєте дії своїх “заклятих” конкурентів? Ви бачите їхню “руку” зараз?

О.К.: Ну, розумієте, у кожного бізнесмена є своя філософія, своя шкала цінностей. Що таке “добре” і що є “погано”. Якщо в “Бастіоні” вирішили проінформувати ДБР про можливі порушення закону посадовцями Державної фіскальної служби і АТ “Укргазвидобування”, я не можу засуджувати це рішення. Скажу навіть більше - це обов'язок будь-якої законослухняної людини. Інша справа, що неправдивими публікаціями, відволіканням на вигадані, штучні судові засідання, хтось намагається нам вставляти “палкі в кольоса”. Але я не можу стверджувати, що за всім цим стоїть “Бастіон- Сервіс”. Повторююсь, ми не новачки, і ніколи не страждали відсутністю уваги до нас. Проте ми завжди чесно заробляємо свої гроші і чітко дотримуємось правил доброчесної конкуренції. Власне, до цього закликаємо інших операторів охоронного ринку!

S.UA: У Вас не виникає злості, обурення?

О.К.: До чого тут злість? Кожен йде туди, куди він йде. Незабаром буде оголошений новий тендер від “Укргазвидобування”. Ми дуже добре підготувались і, безумовно, братимемо в ньому участь. Раджу вам прискіпливо подивитись на перебіг цієї закупівлі. Адже це не звичайна комерційна оборудка. Йдеться про питання національної безпеки. І ми готові взяти на себе відповідальність. До чого ми не готові — це провадити недобросовісну конкуренцію (сміється — Авт.).

S.UA: Дякую Вам. Все зрозуміло.

О.К.: Дякую й Вам за журналістську роботу. Бажаю нових разючих і захопливих публікацій. Не втрачайте віри в те, що правда і професіоналізм переможуть!