провадження з ознаками замовлення. виконавець - поліція київської області, вірогідний замовник — депутат вишневої ради гулієв

19 серпня 2018

Вдень 6 липня 2018 року до офісу Агенції безпеки “Департамент охорони” увірвалися автоматники. Поліція Київської області проводила обшук. Вилученню підлягало знаряддя кримінального правопорушення, а саме - пульт централізованого спостереження.

З ухвали суду випливало, що керівник Агенції Олександр Кваша є підступним шахраєм. Ніби він скопіював клієнтську базу «Департаменту охорони ЛТД» і почав видурювати гроші з довірливих замовників охоронних послуг.

Новина про “афериста” не пройшла повз “Сек’юріті ЮЕй”. Журналісти пожаліли власника ошуканої компанії Сергія Гулієва. Однак врешті він виявився не тим, ким здається на перший погляд.

013

Гулієв Сергій Романович - бізнесмен-початківць. З ним пов'язані декілька фірм у сфері торгівлі, прокату фільмів, ріелторських послуг, будівництва тощо. Проте свій імідж Гулієв будує як фронтмен охоронної групи компаній.

Розцвіт охоронного напрямку Гулієва почався у 2016 році. Тоді на ключову позицію в “Департамент охорони” прийшов Олександр Кваша, відомий і авторитетний фахівець на ринку охорони. Одночасно позиції “Департаменту” підсилювала громадська активність Гулієва. Він став депутатом Вишневої міської ради, заступником голови комісії з питань дотримання законності та членом Атестаційної комісії поліції Київської області.

Депутатський значок відкрив Гулієву шлях до міських програм з громадської безпеки та впровадження систем відеоспостереження. Підпис Гулієва з'явився під кошторисом з шістьма нулями.

Здається, все гарно-прегарно: Кваша розвиває бізнес зсередини, Гулієв — ззовні. Але в якийсь момент між партнерами почались непорозуміння. Згодом Кваша створив власну Агенцію безпеки.

Security UA звернувся і до Кваші, і до Гулієва, з проханням надати коментар. Гулієв послався на те, що існує таємниця слідства. І що він взагалі — публічна людина, якій слід бути обережним. Проте Кваша виявився абсолютно відвертим.

KvОлександр Кваша: З Гулієвим знайомі більше 10 років. Працюючи в іншій компанії охоронній, я супроводжував роботу компанії «Департамент охорони» з самого початку її організації. Але в певний час щось сталося незрозуміле для мене. Ті інвестиційні гроші, які лишалися в моїх клієнтів в компанії, перестали інвестуватися. І я вимушений був обслуговування своїх об’єктів взяти під своє крило за кошти своїх клієнтів, які поступали на рахунок компанії «Департамент охорони».

Агенцію безпеки “Департамент охорони” Кваша створив ще до конфлікту. Проте розвиток Агенції викликав люту агресію з боку Гулієва. 19 квітня цього року пролилася перша кров. Трагедія відбулася на Софіївській Борщагівці. На двох охоронців Кваші скоїли напад близько десяти бійців Гулієва.

Олександр Кваша: Коли вийшов на вулицю з клієнтом, ми побачили, що хлопці з моєї фірми, співробітники, лежать на землі, автомобіль в крові, хлопці побиті, а навколо розташовано три брендованих автомобілі “Департаменту охорони”, бійці наносили удари моїм хлопцям”.

banda 2

Олександр Кваша впізнав у нападниках бійців громадського формування “Департамент охорони”. Після виклику швидкої та поліції розбишаки зникли. Побитих охоронців госпіталізували. Висновки лікарів: забойні рани верхньої губи, перелом зубів. У одного з охоронців, ветерана АТО, була підозра на струс мозку. Дала про себе знати і стара контузія. Хлопець і досі тиняється по шпиталях.

Через побиття було відкрите кримінальне провадження. Проте відновити справедливість не вдалося. У серпні провадження закрили. При цьому один з керівників Києво-Святошинської поліції не на камеру зізнався, що жодних слідчих дій відносно бійців Гулієва не проводилось.

Це не єдиний випадок звірячої поведінки членів громадського формування. У травні бійці “Департаменту охорони” ледь не до смерті забили людину. Інцидент пройшов поза увагою поліції. Управлінням ліцензування МВС жодних перевірок щодо “Департаменту охорони Лтд” не проводилось.

Чому ж поліція є такою прихильною до пана Гулієва?

Олександр Кваша: “Гулієв являється головою переатестаційної комісії міліції в нову поліцію. І його дружні відносини з керівниками районної та обласної поліції призводять до того, що працівники поліції не займаються дійсно справами, якими вони мають займатися, а займається зупиненням бізнесу, рейдерськими захватами і відкриттям справ, які, я так розумію, будуть закриватися за гроші”.

402

Олександр Кваша зазначив, що в день обшуку Гулієв відпочивав в Туреччині разом з начальником поліції Києво-Святошинського району Валерієм Євтушенком. Зв'язатися з паном Євтушенком “Сек’юріті ЮЕй” не вдалося.

Тим часом Апеляційний суд Київської області скасував попередню ухвалу про арешт майна Агенції безпеки. Справа щодо Кваші почала розсипатись.

Одного дня до Кваші зателефонувала людина, яка представилась як ”слідчий Басараб”. Він запропонував зустрітися біля магазину “Епіцентр”. Мовляв, треба дещо обговорити.

Олександр Іванович погодився, проте на зустріч відправив свою дружину і помічника.

Basarab

Віра Кваша, помічник керівника: До “Епіцентру” прийшла я, на місце зустрічі прийшла, я його впізнала, спитала Ви Сергій? –так я. Кажу, я дружина Олександра Івановича, Ви мали щось запропонувати, щось повідомити Олександру Івановичу, я вас слухаю. “Та ні, та ні, так не піде, потрібен Олександр Іванович. Я вам можу запропонувати допомогу... Ну ви що, збираєтеся воювати?” Ні, говорю, ми не збираємося воювати, ми нічого не починали”.

Олександр Кваша: Якби я пішов на зустріч, я так впевнений, це була б провокація. В слідчого в кармані була заготовлена певна сума якоби моєї взятки. Я там був би прямо арештований і запроваджений у слідчий ізолятор”.

Віра Кваша: “Тобто він мене, я вважаю, питався спонукати до дачі взятки”.

Олександр Кваша: В цей час,коли велась бесіда моєї дружини зі слідчим Басарабом, по всій автостоянці епіцентру нишпорили більше 20 оперуповноважених”.

Віра Кваша: “І він рознервувався, якісь незрозумілі знаки робив, по асфальту ногою малював. І він злякався. Він сказав таку фразу: все, ви мене писали, мене уволять з роботи”.

Невідомо, чи намагалися поліціянти спровокувати дачу хабара та заарештувати Олександра Квашу. Цим має зайнятись Управління внутрішньої безпеки. Оперативники обов'язково дізнаються, чи є справа проти Кваші замовною? Проте, що буде далі, якщо інформація знайде підтвердження? Адже з покаранням виконавців замовних кримінальних проваджень, як правило, виникають труднощі.

Віктор Шишкін, екс-генеральний прокурор: “Перше, що – це такі правоохоронці повинні бути карані. Я думаю, що в законодавстві треба чітко відрегулювати, зокрема, в тому числі і кримінальну відповідальність за подібне кримінальне правопорушення. Вони не повинні займатися іншою оплачуваною діяльністю, тому подібні речі повинні переслідуватися і дуже суворо”.

Kras stЧи дослухаються законодавці до думок авторитетного юриста? Чи зможуть вони подолати поліцейське лобі?

Олександр Краснопьоров, Security UA: “Виявляється, що правоохоронці можуть все. І виламувати двері, і забирати техніку, і, так би мовити, виходити за межі.

Що ж буде далі з цією ситуацією? Чи побачить прокуратура відсутність складу злочину? Чи подасть Кваша зустрічну заяву на Гулієва? Сам Гулієв мовчить. А його охоронці потроху переходять на роботу до колишнього партнера.

Щасти вам! Будьте насторожі. Поліція завжди може завдати чимало клопоту. Якщо її попросять”.