охоронна фірма “сіріус” марно намагалася “заробити” 500 тисяч через фейсбук

20 жовтня 2019

За висловлення своїх думок в закритих профільних групах Фейсбуку, що не мають державного статусу, відносно учасників груп не передбачені будь-які правові наслідки.

Tr sir new

До такого висновку дійшов Оболонський районний суд Києва у справі ПП “Сіріус” проти громадянина Б., учасника певних груп у галузі охорони та безпеки. Судом було встановлено, що групи в соціальній мережі facebook групах «ІНФОРМАЦІЯ_5» ... є групами людей по інтересам в галузі охоронної діяльності. Вказані групи не мають державного статусу, будь-які правові наслідки за висловлення своїх думок — відсутні”, - зазначено у судовому рішенні (справа № 756/1777/18).

Сіріус” намагався стягнути з користувача Фейсбуку компенсацію за ніби спричинену моральну шкоду у розмірі 500 тис. грн. Суд вирішив, що розмір “шкоди” є недоведеним та необґрунтованим.

Також суд зазначив, що “Сіріусом” не доведений факт наявності коментарів, які носять характер недостовірної інформації. При цьому у своїх коментарях громадянин Б. стверджував про те, що група компаній “СІРІУС” - це фінансова піраміда, яка не надає послуг своїм клієнтам. Решта коментарів стосувалася виплати “Сіріусом” заробітної платні охоронцям, закупівлі в Китаї сигналізації, виїзду групи швидкого реагування на спрацювання сигналізації тощо.

В якості третьої особи з боку позивача виступив фронтмен охоронної фірми “Сіріус” Ігор Ніколенко.

Нагадаємо, що в квітні ц.р. пан Ніколенко за рішенням суду публічно вибачився перед охоронною компанією “КомСервіс” за розповсюдження інформації, яка ганьбить ділову репутацію конкурента та вселяє недовіру ймовірних клієнтів до суб'єкта надання охоронних послуг.

Нагадаємо також, що зараз в суді розглядаються справи за позовом “Сіріусу” до індустріального інформаційного агентства, яке не визнає “Сірус” “лідером пультової охорони”.