стягнення збитків з охоронної фірми не відбулося

13 січня 2018

Компанії "Бізнес-Сістемс-Инк Груп", м. Житомир, вдалося у судовому порядку довести, що крадіжка на об'єкті, що охоронявся, виникла у зв'язку з діями клієнта, що виключає вину охоронної фірми у заподіянні збитків.

BezpalukНагадаємо, що 04.10.2016 р. приблизно о третій годині ранку невстановлена особа шляхом віджиму металопластикового вікна проникла до приміщення офісу клієнта, звідки викрала ноутбук та оргтехніку на суму близько 82 тис. грн. Представник фірми клієнту стверджував, що на об'єкт протягом 6 хвилин мала прибути ГШР охоронної фірми, однак вона не прибула.

Директор "Бізнес-Сістемс-Инк Груп" Олександр Безпалюк довів, що клієнт порушив умови договору, оскільки розпочав будівельні роботи ззовні офісного приміщення, розмістивши риштування, що дозволило крадіям викрасти оргтехніку. При цьому, охоронну фірму не було поставлено до відома про наявність таких риштувань та про необхідність вжиття додаткових заходів для схоронності об'єкту. Окрім того, послуги охоронної фірми не були своєчасно оплачені, що надавало їм право тимчасово відмовитись від виконання договору. Пан Безпалюк не стверджував, що він цим правом скористався, але це був один із аргументів, за яким тривожна кнопка могла не спрацювати.

Додатково повідомимо, що розмір абонентської плати становив 400 грн. на місяць; ризики охоронної фірми за невиконання чи неналежне виконання своїх обов'язків перед замовником були застраховані.


Довідка: стягнення збитків є одним із видів цивільно-правової відповідальності. Для застосування такої міри відповідальності потрібна наявність повного складу цивільного правопорушення, а саме: протиправна поведінка, дія чи бездіяльність особи, шкідливий результат такої поведінки (збитки), причинний зв'язок між протиправною поведінкою та збитками, вина правопорушника. За відсутності хоча б одного з цих елементів цивільна відповідальність не настає.