реагування охорони мвс на сигнали приватних пцн

29 грудня 2011

politc ohoronaВивчаючи питання взаємодії органів внутрішніх справ з охоронними підприємствами, які порушує Координаціна рада МВС,  Security UA вирішив з’ясувати, чи існує практика залучення транспорту реагування та персоналу охорони підрозділів ДСО при МВС України за договорами із приватними суб’єктами охоронної діяльності, які здійснюють  спостереження за системою охоронної сигналізації.

Департамент ДСО при МВС України у своєму листі від 31.03.2011 № 11/14-1361 дав Security UA нечітку відповідь з цього питання.  Перший заступник Департаменту В. Альошин зазначив, що «якщо буде (регіональним підрозділом ДСО . – Ред) прийнято рішення про укладення договору на реагування нарядів ДСО на повідомлення, що надходять з недержавних суб’єктів охоронної діяльності, то основними критеріями вибору  є  присутність підрозділу ДСО на теріторії їх обслуговування, активна участь їх працівників в охороні громадського порядку, та наявність сертифікованих пультового обладнання та технічних засобів, що встановлені на підохоронних об’єктах, навчений персонал, дотримання загальновстановлених правил на ринку охоронних послуг».

 У той же час посадовець не відповів на пряме запитання, з якими охоронними компаніями вже укладені такі договори. Таким чином виникає сумнів, чи зацікавлений Департамент ДСО у налогодженні системної співпраці із охоронними підприємствами у питаннях реагування на повідомлення з приватних ПЦН? І, взагалі, чи може такий підхід бути додатковим ресурсом в охороні громадського порядку?

 

P.S. Сподіваючись отримати більше інформації, у т.ч., інформацію щодо вартості таких послуг,  Security UA 04.04.2011 направив відповідний запит керівнику УДСО при ГУ МВС України в м. Києві. Але відповідь, що була отримана (вих. від 04.05.2011 № 24/2-2-1953/Ан), також має узагальнений характер. Зокрема, начальник Управління пан А. Андрієвський не відповів на наступні прямі запитання: З якими охоронними компаніями вже укладені такі договори? Яка середня вартість таких послуг?