24 10 2017

Ukrainian (UA)Russian (CIS)
facebook1twitter1
en

Back Главная

31.08.2016 06:49

Відеожурнал «Сек’юріті ЮЕй» №2. Серпень 2016

Оценить
(0 голоса)

Чому здригнулися вороги приватної безпеки?

Рада директорів УСПТБ руйнує корупційні схеми.

Рейдерська сторінка Поліції охорони. Новітня історія.

Рейтинг протидії вуличної злочинності. Чи підтримає професійна спільнота?

Журналістська інтуїція і бруд навколо «Сіріуса».

Нахабство Українських охоронних систем.

 

Стан різних сегментів приватної безпеки

Найцікавішою темою літа є судовий процес за позовом приватних охоронних фірм до Кабінету міністрів і Національної поліції. Хоча постанову номер 937 поки що не скасовано, судді відверто не сприймають доводи державних представників. Адвокат Віталій Мацелюх навіть зізнався в Фейсбуці, що вже відчуває переможний оргазм. Тим часом керівник Поліції охорони в «Голосі України» обурюється: з чого це раптом рішення уряду оскаржуються приватними охоронними суб’єктами?! А міністр МВС публічно прогнозує, що монопольна комерційна структура в особі Поліції охорони може бути продана.

Foto_na_sait_videomagКоли могутні вороги приватної безпеки здригнулися, охоронна спільнота повірила в свої сили. УФПБ оприлюднила проект концепції, яка підказує державі, як слід будувати охоронну галузь. Головний стрижень цієї концепції - самоврядування. А Поліції охорони уготоване місце державного підприємства. Методичне керівництво в цієї справі взяв на себе Інститут законодавства Верховної ради України. Чи буде чергова поліцейська атака на бізнес? Безумовно, буде. Але й актив ринку не дрімає. Підприємства вишикувалися по-новому. Відтепер до державних органів буде апелювати не лише громадська організація, але й ціле Всеукраїнське об'єднання організацій роботодавців охоронної галузі. Як його називають, профсоюз керівників підприємств.

Разом з охоронниками боротьбу ведуть приватні детективи. Прийнятий в першому читанні законопроект передбачає суцільний диктат з боку МВС. Хоча всередині профільного комітету Верховної Ради ще лунають прогресивні ідеї, практикуючі детективи про всяк випадок замовкли і поховалися. Їм дуже не хочеться відчути на себе обійми Системи. Нишком детективи заздрять приватним судовим виконавцям. Адже прийнятий закон дозволяє колегам запровадити самоврядування через окрему Національну палату. Хоча, є й такі детективи, що вітають жорсткий контроль з боку силовиків. На думку фахівців Всеукраїнської детективної мережі, запропонований законодавцем підхід захистить майбутній ринок від непрофесійних гравців.

Зовні більш спокійно функціонує ринок пожежної безпеки. В той час, поки держава безжально реформувала ДСНС і кидала її по різних міністерствах, вогнеборці навіть не спроміглися розробити Ліцензійні умови. Бізнес, навпаки, весь час наполегливо працював над створенням ринкових умов. Зараз УСПТБ має належну науково-технічну базу і незаперечний авторитет. Рада директорів УСПТБ почала розробку розцінок на ті види протипожежних робіт, які раніше надавали стабільний корупційний дохід чиновникам. Разом з тим, постійно збільшується кількість незалежних від ДСНС органів оцінки відповідності; у тому числі - приватних органів з інспектування.

В цілому, охоронний, детективний і протипожежний бізнес рішуче виправляє пострадянські шаблони і наближає українців до європейських стандартів життя.


По темі: В Україні щорічно реєструється близько 600 тисяч кримінальних злочинів. Приблизно в 30 відсотках випадків оголошується підозра. З них лише 40 відсотків проваджень доходять до суду з обвинувальним актом. Цього достатньо, аби зрозуміти, що пересічній людині нема на що розраховувати, якщо трапляється нещастя. Чи це крадіжка, розбій, вимагання, шахрайство тощо. Рядових правоохоронців кидають на резонансні злочини і політичні забаганки. Але робочих рук страшенно не вистачає. Об’яви про набір слідчих вже можна побачити в селах навколо розливаек.

Що робити? А чи не варто приватним детективам надати право виконувати функції досудового розслідування? Діяти треба саме в цьому напрямку.

Бо сучасна правоохоронна система є загрозою для держави.


 

Рейдерська сторінка Поліції охорони

В Міністерстві юстиції в минулому році зафіксували майже три тисячі спроб рейдерських захоплень. Чиновники зізналися, що з десяти кожні дев’ять захоплень призвели до незаконної зміни власників. Мільярди і мільярди гривень потрапили в кишені злодіїв. В числі постраждалих – американські та європейські інвестори.

На жаль, безліч охоронних структур спокусилися на брудні гроші. Проте особливу роль в захватах, як правило, відігрівала Державна служба охорони.

«Сек’юріті ЮЕй» спостерігав, як одразу після Майдану по команді з Києва була знята охорона ДСО з заводу будівельних матеріалів в Новий Каховці. Перед тим до міністра МВС звернувся депутат від «Удару» Карпунцов, який сприяв колишньому власнику заводу Івану Віннику. Завод тоді врятувало агентство безпеки «Тайфун» разом з робочими, які тиждень тримали оборону проти тітушок. А Карпунцов і Вінник зараз є народними депутатами від президентського блоку. Завод їм досить захопити не вдалось, і бог зна шо у них зараз в планах.

Восени 14 року рейдерські події розвернулися в Вінниці, навколо ТРЦ «SKY PARK». Там співробітники ДСО надягали наручники на охоронників приватної фірми. Потім ДСО, яка вже стала Поліцією охорони, засвітилася навколо рейдерських подій на Житомирській кондитерській фабриці.

Зараз розпочинається конфлікт навколо мережі АЗС «Народна». Журналісти «Нашої версії» запевняють, що прибалтійських власників мережі від рейдерів за договором мала захищати Поліція охорони. І ніби 18 квітня Поліція охорони дозволила загарбникам зайняти дві АЗС в Києві і одну в області. Керівництво Поліції охорони запевняє, що того дня вони не перебували у договірних відносинах щодо охорони об’єктів АЗС «Народна» і жодною інформацією не володіють.

Тим часом із Реєстру нерухомого майна раптом зникла інформація про те, що європейські власники колись мали права на об’єкти АЗС «Народна». В черговий раз Україна ганебно виглядає перед цивілізованим світом.

Міністерство юстиції вихваляється заходами, які незабаром вживатимуться до рейдерів. Перший крок – це створення спільних груп з поліцією. Це означає, що Поліція охорони знов получатиме накази з гори – які об’єкти звільняти, а які – захоплювати.

 

Рейтинг охоронних фірм

Ринок охорони в Україні досі не має свого Рейтингу. Колись пафосний Всеукраїнський рейтинг професіоналізму журналу «Комітет» зараз викликає посмішку. Після нього майже всі учасники ринку визнавались лідерами Галузі в Національному бізнес-рейтингу. Сьогодні знайшлися фірми, які погналися за дипломом так званої «Української народної премії», щоб в режимі Інтернет-голосування довести свою «крутизну».

При відсутності об’єктивних даних клієнти розгублюються. Є випадки, коли потенційні замовники навіть не вбачають різниці між, наприклад, «Венбестом» і «Сіріусом».

Foto_Tupchiy_na_cait_videomagСтосовно «Сіріусу». Професійна спільнота нещодавно публічно обурилася меседжем рекламної компанії: «Сіріус – лідер пультової охорони». «Сек’юріті ЮЕй» не вважає цей меседж безсумнівним, але виникає питання: «А хто ж справжній лідер?»

Сьогодні будь-яка фірма може порушувати Ліцензійні умови, нехтувати своїми договірними обов’язками перед клієнтами, але при цьому виглядати м'якою та пухнастою. Достатньо натиснути кнопку «реклама» та провести пару-тройку суспільно-резонансних акцій. Чи є таким перевертнем саме «Сіріус», «Сек’юріті ЮЕй» ще буде досліджувати. Журналістська інтуїція підказує, що навколо цієї фірми багато бруду. Проте «Сіріус» – це лише невеличкий штрих в розвитку охоронного ринку. Поставити на місце амбітні «спірітуси» має справжній Рейтинг.

Прохолодний бізнес-клімат в нашій країні не дає шансів зробити прозору економічно-виважену методику рейтингування. Але інтегрованим показником може бути кількість затримань групами швидкого реагування. Це не лише дасть змогу визначити кращих в Києві і регіонах, але й зібрати інформацію про результативність боротьби приватної охорони проти вуличної злочинності. Крім того, такий Рейтинг стимулюватиме роботу поліції, прокуратури та судів. Адже відомо, що великий процент порушників закону, яких затримують охоронники, не несе покарання. Злодіїв і хуліганів просто відпускають, і вони продовжують псувати життя добропорядним громадянам.

Статистика: в першому півріччі в громадських місцях зареєстровано 58 тисяч правопорушень. У тому числі, 35 тисяч крадіжок. Але тільки в 14 відсотках випадків крадіїв було встановлено. Загалом близько 80 відсотків вуличних злочинців органами поліції не встановлюються. При цьому, до речі, в державному Єдиному звіті відсутня графа щодо обліку правопорушень, які були попереджені та виявлені приватними охоронними структурами.

Варто зазначити, що деякі охоронні фірми намагаються не доводити справу до районного відділення поліції. Набагато легше обмежитися профілактичною бесідою або навіть застосувати заходи фізичного впливу. Іноді і сам замовник проти контактів з поліцією. Поки що лише кілька приватних охоронних фірм з Києва, Херсона, Харкова, Львова, Одеси та Ужгорода висловили готовність брати участь в Рейтингу протидії вуличної злочинності.

Загалом, запропонований Рейтинг може залишитися ідеєю. А може стати інструментом очищення вулиць від кримінальних покидьків. Вирішувати тим, хто професійно займається охороною.

Нахабство «Українських охоронних систем»

Фірма «Українські охоронні системи існує трохи більше року. Її створила людина на прізвище Манжелій з розміром статутного капіталу 100 гривень. Цього літа фірма розпочала агресивну рекламну кампанію з охорони квартир. При цьому головною конкурентною перевагою підноситься фактор реагування Державною службою охорони.

Менеджер цієї фірми в телефонній розмові запевняє, що озброєна поліцейська охорона прибуває протягом 5 хвилин, хоча цей строк в договорі не фіксується. Мовляв, хвилюватися не треба, бо протягом року у них не було жодного випадку крадіжок з квартир, що охороняються. Ще менеджер запевнив, що поліціянти займаються лише охороною і ніяк не реагують на дзвінкі по лінії «102», що гарантує їхнє своєчасне прибуття.

Пульт централізованого спостереження в Українських охоронних системах ніби є. Але клієнтам вони його не показують. Коли кореспондент «Сек’юріті ЮЕй» завитав з відеокамерою в невеличкий офіс фірми на Подолі, розмова з персоналом не склалася.

Варто зазначити, що реагування Поліції охорони на сигнали з приватних ПЦН публічно вищим керівництвом не заохочується. П’ять років тому був наказ міністра МВС Могільова, якій забороняв таке співробітництво. Рік тому наказом Національної поліції вимагалось терміново розірвати існуючі договори з приватними охоронними структурами.

Як бачимо, керівні вказівки не виконуються.

Виникає питання: чи знає керівництво Поліції охорони про бурхливу діяльність Українських охоронних систем? Чи це відверта корупційна схема за участю поліцейських чиновників? Або якійсь генерал готує собі запасний аеродром?


Див. відеожурнал «Сек’юріті ЮЕй» №2. Серпень 2016

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить